Про Token

Шановні клієнти!
Відповідно до опублікованої редакції регламенту ЦСК Державної фіскальної служби з 1 серпня 2019 року було заплановано одержання кваліфікованих сертифікатів виключно на захищені носії (токени). Але через великі черги бажаючих в останній момент придбати токени, ІДД ДФС тимчасово продовжує працювати як з токенами, так і без токенів. Скільки триватиме цей період – поки не повідомляється, тому відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”, рекомендуємо всім, хто ще не придбав токени, як можна швидше їх придбати та завчасно згенерувати секретні ключі на токени, щоб у майбутньому не зіткнутися з проблемою при здачі звітів або реєстрації податкових накладних!

Захищені носії потрібні:
— Всім підписувачам, незалежно від форми власності та виду діяльності, що використовують КЕП, необхідно використовувати захищені носії особистих ключів відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 07.11.2018 року
— Органам державної влади, місцевого самоврядування та підприємствам державної форми власності, які відповідно до постанови КМУ №749 починаючи з 19 версеня 2018 для зберігання секретних ключів повинні використовувати тільки захищені носії.
— Державним реєстраторам прав на нерухоме майно, державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, нотаріусам, які згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги» також використовують лише захищені носії особистих ключів.

Що таке захищений носій ключової інформації?

Захищений носій ключової інформації являє собою пристрій, призначений для безпечного зберігання ключів ЕП. По суті це апаратно-програмний засіб ЕП, виконаний у вигляді токена — USB-пристрою (зовні схожого на флешку) або смарт-карти (пластикової картки з чіпом). Особливості захищених носіїв:
⦁ Забезпечують невилучення секретного (особистого) ключа ЕП. Секретний ключ ніколи не залишає носій. Таким чином, ключ існує в єдиному екземплярі і копіювання ключа неможливе.
⦁ Генерація ключа і всі операції з ним виконуються всередині носія. При підписанні документ передається в носій, обчислення ЕП проводиться всередині носія.
⦁ Носій захищений паролем доступу. Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів.
Це захищає ключ від несанкціонованого використання в разі втрати носія.

Скільки секретних ключів можна зберігати на захищеному носії?

Один захищений носії = один секретний ключ, тобто сертифікат директора, бухгалтера та печатки повинні зберігатися на окремих носіях.

Наприклад, один носій може зберігати секретний ключ директора підписання та шифрування одночасно.

Відповіді на часті питання
⦁ Токени багаторазові, записувати ключі можна нескінченно.
⦁ Для кожного особистого ключа використовується окремий носій, при цьому якщо відбувається автоподовження, новий ключ записується на той же носій.
⦁ При роботі з токенами принципово нічого не змінюється, так само є продовження без документів і перевидача через автоподовження зі збереженням на токен.
⦁ Кожен токен додатково захищений паролем (пароль за замовчуванням 12345678).
⦁ УВАГА! Є обмеження за кількістю спроб підбору пароля: 7 разів. Після такої кількості невдалого введення пароля захищений носій блокується. Відновлення роботи з ним передбачає генерацію секретного ключа і отримання нового сертифікату відкритого ключа в ЦСК.

Theme Tweaker by Unreal